Pasikalbėkite su dermatologu

Jei manote, kad jūs sergate supūliavusiu hidradenitu (HS) ir turite skausmingų susiformavusių mazgų arba vočių, turite kiek galima anksčiau pasikalbėti su dermatologu. Turėdamas žinių ir patirties gydant odos ligas dermatologas galės įvertinti jūsų odos būklę ir simptomus bei nustatyti tikslią diagnozę. HS nėra plačiai žinoma liga, todėl neretai bendros praktikos gydytojai nežinos jos. Oficialiai žinomas HS paplitimo mastas yra maždaug 1 % visuomenėje apskritai.1 Tačiau, kadangi diagnozuojant supūliavusį hidradenitą liga dažnai yra supainiojama su kitomis ligomis ir daugelis ja sergančių žmonių dažnai nedrįsta kalbėti apie savo simptomus arba kreiptis pagalbos, žmonių, kuriems yra faktiškai diagnozuotas HS, skaičius yra kur kas mažesnis už šį oficialų rodiklį.2,3,4

Jei skaitote šią informaciją, nes pažįstate kažką, kam yra būdingi supūliavusio hidradenito simptomai, paskatinkite šį žmogų susikurti diskusijų vadovą  ir pasikalbėti su dermatologu.

Šaltiniai
  1. Revuz J. Hidradenitis suppurativa. J Eur Acad Dermatol Venereol 2009;23:985–998.
  2. Esmann S, Jemec GB. Psychosocial impact of hidradenitis suppurativa: a qualitative study. Acta Derm Venereol 2011;91:328–332.
  3. Jemec GB, Heidenheim M, Nielsen NH. The prevalence of hidradenitis suppurativa and its potential precursor lesions. J Am Acad Dermatol 1996;35:191–194.
  4. Dufour ND, Emtestam L, Jemec GB. Hidradenitis suppurativa: a common and burdensome, yet under-recognised, inflammatory skin disease. Postgrad Med J 2014;90:216–221.