Nors tikslios supūliavusio hidradenito priežastys yra nežinomos, tyrimai rodo, kad HS priežastimi yra plaukų folikulų tam tikri defektai.1,2

Vieno iš tyrimo metu buvo iškelta hipotezė, kad su HS susiję uždegiminiai odos pažeidimai dažniausiai išsivysto kai užsikemša plauko maišelis (folikulas) apokrininių prakaito liaukų vietose (pažastų, kirkšnių, anogenitalinėje srityje).3,4 Manoma, kad folikulai gali užsikimšti, kai prakaitas užsistovi apokrininių prakaito liaukų latakuose, kurie galiausiai ištinsta ir arba sprogsta, arba gali susiformuoti abscesai ir pasireikšti sunkus latakų uždegimas.5

Nepaisant to, kad nėra aiškiai apibrėžtos priežasties, medikų bendruomenė bendrai sutaria, kad supūliavęs hidradenitas nėra užkrečiama odos liga, ji nėra infekcinė nes jos nesukelia infektai (bakterijos, grybai, ar virusai) ir ji nėra susijusi su prasta higiena (tai pagrindas, ant kurio yra formuojama klaidinga nuomonė apie HS kilmę).2,5

Žemiau yra pateikiami galimi su supūliavusiu hidradenitu susiję veiksniai:2,3,4,5

Amžius

 • HS dažniausiai pasireiškia jauniems suaugusiems asmenims, pradėjusiems kopti į trečią dešimtį savo gyvenimo. Bet šia liga galima susirgti bet kuriame amžiuje.
 • Liga gerokai rečiau pasireiškia asmenims sulaukus 50–55 metų.

Lytis

 • Moterims tikimybė susirgti supūliavusiu hidradenitu yra didesnė nei vyrams.

Genetika

 • Tyrimais nustatyta, kad supūliavusiu hidradenitu gali sirgti skirtingi tos pačios šeimos nariai.
 • Apie 1/3 žmonių, kuriems diagnozuotas HS, turi šeimos narį, kuris taip pat serga šia odos liga.

Hormonai

 • Faktas, kad liga dažniausiai pasireiškia reproduktyvaus amžiaus moterims, rodo esant sąsają su lytiniais hormonais. Tačiau nėra tiesioginės sąsajos įrodymo.

Be to, medicininio tyrimo metu nustatyta sąsaja tarp supūliavusio hidradenito ir rūkymo bei nutukimo.2,3 Tačiau dauguma tyrėjų vis dar nėra įsitikinę dėl priežastinio ryšio tarp HS ir nutukimo. Yra diskutuojama: Ar dėl nutukimo yra grėsmė susirgti HS? o gal HS gali būti nutukimo priežastimi?

Kai kurie iš šių rizikos veiksnių, pavyzdžiui, rūkymas, nutukimas, hormoniniai pokyčiai ir stiprus prakaitavimas gali iš tikrųjų pabloginti supūliavusio hidradenito simptomus.

Šaltiniai
 1. Danby FW, et al. Preliminary findings suggest hidradenitis suppurativa may be due to defective follicular support. BJD. 2013; 168; 1034–1039.
 2. Zouboulis CC, Tsatsou F (2012) Disorders of the apocrine sweat glands. In: Goldsmith LA, Katz SI, Gilchrest BA, Paller AS, Leffell DJ, Wolff K (eds) Fitzpatrick’s Dermatology in General Medicine. 8th ed, McGraw Hill, New York Chicago, pp 947-959.
 3. Jemec G.  Hidradenitis Suppurativa. N Engl J Med. 2012; 366:158-64.
 4. Collier F., Smith R., Morton C. Diagnosis and Management of Hidradenitis Suppurativa. BMJ. 2013; 346:f2121.
 5. The British Association of Dermatologists. Hidradenitis Suppurativa. Available at:http://www.bad.org.uk/site/825/default.aspx. Accessed August 2013.
 6. Mayo Health Clinic. Hidradenitis Suppurativa. Available at: http://www.mayoclinic.com/health/hidradenitis-suppurativa/DS00818.  Accessed August 2013.